ניצצן פרוג

 

 

ניצן פרוג ז”ל

בן סמדר ואהרון. נולד ביום י”ב בניסן תשל”ח (19.4.1978) במושב אודם. לאחר שנים אחדות עברה המשפחה לכפר חיטים. ניצן החל את לימודיו בבית-החינוך המשותף בדגניה א’, המשיך בבית-הספר התיכון “בית ירח” ואת מבחני הבגרות השלים, במסגרת אקסטרנית, במתנ”ס “פירסט” בטבריה. ניצן היה נער שאפתן, פרפקציוניסט, והתאפיין ביושר פנימי וברמת מוסר גבוהה. הוא הצטיין בספורט, בעיקר בריצה למרחקים ארוכים, ואף נטל חלק במרתון ה-18 בטבריה, לאורך ארבעים ושלושה ק”מ. כל דבר בו עסק ביצע ניצן על הצד הטוב ביותר, וידע להעריך חברות אמת ואהבה.

ביולי 1996 התגייס ניצן לצה”ל, לצנחנים. הוא היה מלא מוטיבציה ונחוש להצטיין ואכן, התגלה כאחד החיילים המצטיינים בפלוגתו. סיפר מפקדו של ניצן: “בעיני חבריו ומפקדיו, היה ניצן אדם מיוחד במינו – בוגר, אחראי, בעל שיקול דעת וערכים נעלים. ניצן בחר להתנדב ליחידה מובחרת, הצליח במיונים השונים והגשים את משאלתו לתרום בצורה הטובה ביותר. לאורך כל הדרך בלט ניצן בהשקעה ראויה לציון וברצונו העז לסייע לחבריו לצוות ואף למפקדיו. בזכות יכולתו האישית עמד ניצן באתגרים הרבים ובמשימות השונות והוביל את הצוות להישגים יפים. כל זאת עשה ניצן כשהוא תמיד שמח ומחייך”.

ניצן נפל בעת מילוי תפקידו ביום כ”ה בתשרי תשנ”ז (8.10.1996). בן שמונה עשרה היה בנופלו. הוא נטמן בבית העלמין בכפר חיטים. השאיר אחריו הורים ושלוש אחיות – מידן, מורן וסיוון. אמו של ניצן, סמדר, התאבדה על קבר בנה, כחודש לאחר נפילתו.

 

ת.נ.צ.ב.ה

 

מקום מנוחתו

בית העלמין: כפר חיטים